Topení v podlaze jako obdoba reflexních masáží

Když požádáte instalatéry o laskavost, aby vám zapojil topný systém v podlaze, bude to sice rozdělávka na několik dnů až týdnů, ale jakmile dojde ke kolaudaci a zprovoznění zařízení, budete nadšeni jeho možnostmi. Záměrně tu uvádíme výraz „možnostmi“, protože podlahové topení – to není jen topení, ale i léčebná záležitost. Dokáže být nápomocné při léčbě depresí a dalších psychických problémů a napomáhá i při civilizačních chorobách krevního oběhu, nervové soustavy, trávicích orgánů a u předčasného stárnutí.

rozdělovač topení

Základem léčebného působení na lidský organismus je teplo, předávané bosými chodidly. Jak zřejmě dobře víte, chodidla jsou velmi citlivá a zpravidla lechtivá, je to dáno nervovými vlákny, kterých je zde mnohem více, než na jiných částech těla. Zároveň slouží jako přenašeč vzruchů pro tzv. meridiány – energetické dráhy, jimiž jsou s chodidly propojeny veškeré orgány v těle. Jestliže na ně vhodně zatlačíme a využijeme tepelné energie, můžeme léčit a preventivně působit na jakoukoli část těla.

bosonohá chůze

Tohoto jevu využívají reflexní masáže chodidel. Jsou velice účinné, v podstatě jsou nejúčinnějším typem masáží vůbec. Ovšem vy si takovou masáž můžete nachystat přímo doma. Kupříkladu tak, že si vytvoříte na podlaze na některém z odlehlých míst speciální smyslový chodník. Část podlahy doplníte o kamínky různé velikosti, písek, odřezky dřeva, větvičky a šišky a umístíte je na vyhřívanou podlahovou krytinu, nejlépe na dlažbu z keramických nebo kamenných dlaždic. Chůze po tomto terénu bude ještě efektivnější, než u populárních barefoot chodníčků a navíc toto řešení budete mít přímo doma, takže se tu můžete procházet každý den, i v zimě.

S touto terapií lze léčit a prokrvovat i tělesné periferie, které trpí podvýživou a podchlazením. Zrychlíte metabolismus, podpoříte zdravé hubnutí a zlepšíte i detoxikaci těla lymfatickým systémem. Bude to jeden ze způsobů, jak si udržet mladistvý vzhled a tělesnou i duševní svěžest i v pokročilém věku.