Sečení trávníku

Vhodná sekačka

Jestliže chcete mít hezký a hustý trávník, tak si to vyžaduje péči, protože bez ní se z něj stane spíše louka. Když je třeba velké sucho a my jsme jej posekli, tak je zapotřebí zálivka, protože slunce dokáže vypálit hnědé fleky a ty na kráse rozhodně dost ubírají. Chce to také výživu, ale my se budeme zajímat především o sečení.

sečení zahrady

Díky němu totiž dosáhneme velmi důležité hustoty. Aby nám šlo sečení hezky od ruky, tak to chce kvalitní sekačku. Na menší plochy klidně postačí elektrická se šňůrou, protože stojí pár korun, ale na velkých plochách byste se s ní nejspíše trápit nechtěli. Na ně je vhodná benzínová s větším záběrem, abychom se tolik nenadřeli. Vývoj spalovacích motorů významně pokročil i v zahradní technice. Dosahujeme tedy vyššího výkonu, ale na druhou stranu spotřeba klesla. Abychom nemuseli sekačku tahat ručně, tak jsou samozřejmě vybaveny pojezdem. Stačí stlačit páčku a sekačka jede hezky sama.

Velké plochy

Když vlastníme velký pozemek, tak chodit s běžnou sekačkou by nám zabralo opravdu spoustu času. Je proto zapotřebí najít jiné efektivnější řešení. Tím je traktůrek, kde se navíc dočkáme sedačky, volantu a pedálů, takže ovládání je o dost pohodlnější. Jestliže však takovou techniku nemáme, tak to není až takový problém.

obracení trávy

Velký pozemek můžeme totiž dát na starost sečení trávy v Brně Seceni-mulcovani. Vzhledem k jejich zaměření, technici a odborníkům si můžete být jisti, že svou práci odvedou na výbornou a nevynechají ani složitější zákoutí. Klidně můžete firmě svěřit sečení pravidelně, aby byl pozemkem udržovaný. Bez toho se na něm můžou začít tvořit nárusty dřevin, kterých je obtížnější se zbavit. Zde si s nimi však také poradí, protože vlastní speciální frézu. Kdyby dřevina překračovala průměr větví či kmenu, že by si a ním fréza neporadila, tak potom přichází na scénu motorová pila. Takto se může hezky vyčistit i pozemek, který byl zanedbávaný.