Co patří do výbavy pro miminko?

Sehnat kvalitní kočárek dnes není řádný problém. Na trhu jsou jich desítky a tak e rozhodně z čeho vybírat. Problém je že většina nastávajících rodičů netuší podle čeho mají kočárek vybrat a ani neví jaké by měl mít vlastnosti. Když už se něčím řídí, je to nejčastěji design. A právě na to sází řada výrobců. Jenže není úplně dobré se nechat řídit tím co se vám líbí, protože jde o věc, která je určená především pro vaše miminko. A tomu je jedno jestli bude jezdit v běžném kočárku nebo v designovém výstřelku.

žena s kočárkem

Zpočátku se miminko vozí v hluboké korbě. Právě ta by měla být velmi prostorná, aby mělo miminko dostatek místa nejen na šířku, ale hlavně na délku. Na to mnoho rodičů zapomíná, že bude potřeba větší korba, aby se do ní dítě vešlo i se zimním fusakem. V hluboké korbě tráví miminko většinou první rok života a poté plynule přejde do sportovní verze. Ta bývá u trojkombinací, takže ji nemusíte kupovat zvlášť, pokud jste koupili právě tento typ kočárku. Jestli máte ale jen hlubokou korbu, můžete buď dokoupit sportovní nástavbu a nebo rovnou koupit celý sportovní kočárek.

zelený kočárek

Snadné složení je důležité
U sportovního kočárku se předpokládá že bude vozit dítě, které už je větší. Čato rodiče potřebují držet dítě v jedné ruce a tu druhou mít volnou, aby mohli kočárek snadno složit. Celá řada jich složit tak jednoduše nejde a vyžaduje mít obě ruce volné, cože je problém, protože dítě vám může pobíhat všude. Nejlepší je zvolit takový kočárek, který se skládá i jednou rukou díky lehkému podvozku a skvělému konstrukčnímu řešení. Mezi takové kočárky patří například sportovní kočárek Cavoe Ideo 2022
Maxim-kocarky, který se dá koupit za cenu okolo 8000 Kč. Mezi rodiči získal na oblibě právě díky snadnému složení a lehké konstrukci, kterou oceňují zejména ženy. A když ke skvělým vlastnostem přidáme i moderní design, máte nejspíš favorita.