Populární strom


Jako příklad můžeme položit otázku, zda třeba ví co je to Kratom. Neví. Ví to vůbec málo lidí. Někteří se s tímto výrazem ještě ani nesetkali. Nuže, rád vysvětlím. Je to prášek z listí stromu, který je poměrně vzácný a roste pouze v některých částech Asie. Jeho latinský název je Mitragyna speciosa. Kdybychom jej chtěli řadit dále, tak je to čeleď mořenovité a řád hořcotvaré.

Podívám se stručně na tento strom trochu blíže. Roste nejraději a nejčastěji v bažinatých oblastech a vesele snáší i záplavy. Hodně vody mu tedy nevadí. Je znám již spoustu let, protože již kdysi domorodci jeho listy žvýkali, aby se přivedli do euforie, nebo aby se jim lépe čekalo na zvěř. Později se stal strom slavný a populární právě pro onen prášek, který může mít různé barvy. Strom bývá domovem pro lišaje a můry z čeledi kometovitých a ty zhusta napadají právě listí.

listí sušené

Nuže, tolik o stromu a nyní k prášku samotnému. Již jsem zmínil různé barvy, jsou čtyři základní a nikdy se nedá říci, která je pro člověka účinnější. To je totiž dáno spoustou faktorů, je třeba si uvědomit, že každé tělo to může přijmout naprosto jinak. Tak jako jeden člověk může vypít litr alkoholu a není to na něm znát, jiný vypije polovinu a je na plech, jak říkají mladí. Takže i Kratom je takový podobný se svým účinkem.

U nás tento prášek není veden mezi drogami, i když v jiných státech s ním můžete mít potíže. Proto je lepší jej nikam nevyvážet, aby nenastal nějaký konflikt s policií toho či onoho státu.

strom v Asii

Pokud se jedná o závislost, museli bychom rozjet sáhodlouhou debatu o tom co je to závislost a přesně ji definovat. Fakt je takový, že o závislosti na Kratomu zatím nikdo neví a nebyl a nikde zaznamenána. Pokud jej chcete vyzkoušet, tak vám stačí kliknout na odkaz výše v tomto článku a ten vás přenese k ověřenému prodejci. Mimo koupě se zde můžete i poradit.