Nejoblíbenější dekorace


Jestli máte rádi květiny a věnce, nejspíš u vás doma míváte věnce podle ročního období. Spousta lidí si myslí že věnec je vyloženě jarní záležitost, ale věnec se dá vyrobit i na Vánoce. Právě Vánoční věnce se těší obrovské oblibě a když se podíváte do různých obchodů uvidíte, že se dané vyrobit u proutí, mechu, větviček i korku. Možností jak si vyrobit krásný věnec podle vašeho vkusu je opravdu nekonečně mnoho. Stačí si jen představit jak by měl vypadat a můžete se pustit do práce.

výroba věnce

Velice populární jsou věnce na jaře a v létě, protože se dají používat květiny, které jsou pro tato roční období charakteristické. Na věnce se dají použít živé květiny i ty umělé, a většina lidí volí právě umělé, protože vydrží i několik let. Jen musíte pořádně vybrat jaké si koupíte. Umělé květiny na věnce se dnes vyrábí v takové kvalitě, že byste je jen těžko rozeznali od živých. Navíc se dají použít nejen na výrobu věnců, ale můžete si je jen tak samotné dát třeba do vázy.

žluté květiny

Umělé květiny jsou populární, protože se nemusí zalévat, jsou stále rozkvetlé a vypadají jako živé. Jejich kvalita šla poslední roky rapidně nahoru. Zatímco dříve jste koupili jen nekvalitní květiny, u kterých bylo na první pohled patrné že živé nejsou, dnes koupíte opravdovou kvalitu. Zvětšil se i výběr. Před pár lety jste sehnali jen naprostý základ – tulipány, karafiáty, růže a narcisy. Dnes máte na výběr i opravdu nevšední květiny jako je třeba chrpa nebo lilie. Bez obav je můžete použít nejen na věnce, ale i na hřbitov, protože se o ně nemusíte starat.

Věnec se hodí na jakékoliv roční období. Za chvíli jsou Velikonoce, a k výrobě můžete použít nejen květiny, ale i další dekorace jako jsou například umělá zvířátka nebo vajíčka. Vyzkoušejte tvorbu dekorací, protože jde o skvělý relax, díky kterému ušetříte nemalé peníze.