Jste fanouškem koberců?


Vytvořit útulný domov můžete i za pomoci koberce. V dnešní době mladí lidé příliš koberce nevyhledávají. Pamatují si od rodičů a prarodičů že měli koberce přes celé místnosti, často dokonce navrstvené na sobě. A čištění koberce znamenalo všechno vystěhovat a vyklepat venku. Byla to práce na několik dní, a většinou se do ní zapojovala celá rodina. I proto dnes mladí převážně žijí v bytech a domech bez koberců. Kobercům ale nemůžete odepřít to, že prostě vypadají dobře, a že je příjemné pod nohama mít něco teplého. Hlavně ženy mají rády teplo, a koberec jim to dopřeje. Proto si alespoň ke gauči k televizi spousta lidí koberec nakonec pořídí.

koberec ložnice

Před pořízením koberce je nutné si ho vybrat správně. Ne každý koberec je vhodný do každé domácnosti. Kdo má doma zvířata nebo malé děti, neměl by si raději kupovat příliš světlou barvu. Vysoký vlas je také vhodnější spíše někam, kde nehrozí že koberec bude hned špinavý například od jídla.

O koberec se musíte starat
Stejně jako sedačka nebo polstrování na židlích občas potřebují hloubkově vyčistit, tak i koberec musíte někdy čistit. I když na něm nejsou složené skvrny, prach se usadí hluboko do vláken a koberec ztratí svou zářivou barvu. Pokud máte doma obyčejné koberce z umělých vláken, nejspíš si se špínou v nich poradíte pomocí kartáče a prostředku z drogerie. Čištění vlněných koberců byste ale měli nechat na firmě, protože použitím nevhodného čistidla nebo techniky si koberec můžete snadno zničit.

čištění koberce

Profesionální čištění můžete využít na celou domácnost. Oceníte možnost kloubového čištění nejen koberců, ale i matrací, čalounění nebo polstrování. Za pár hodin budete mít hygienicky čisté tkaniny, ve kterých se usazuje spousta nečistot, které ani pouhým okem nevidíte. Pot, prach a i roztoči jsou hluboko, ale kvalitní tepovač a šetrný prostředek je dostanou pryč.