Jak znít jako hudebník

Vyčnívat v dnešní době nad ostatními je trochu nelidský výkon, protože na světě existuje už tolik extrémů, že vymyslet něco nového prakticky nejde. Všechno už bylo vymyšleno a normální člověk toho asi moc nevymyslí, protože dejme si ruku na srdce, pokud nejsme vědci, tak nemáme šanci přijít s novým nápadem, který už někde předtím nevznikl. Samozřejmě můžeme výt první v dané zemi, kdo se tomu věnuje, ale to se také stane málokdy a když ano, tak je velké riziko toho, že se neudržíte. Například budete vyrábět různé sochy jako jediní v Česku, ale budete muset najít klienty, takže budete muset navýšit cenu vašeho zboží, abyste si vůbec něco vydělali a ono stejně nic, protože se nikdo moc nenajde, kdo by vaše výrobky koupil a pak to stejně odezní a nebude to fungovat.

kytara

V naší zemi je totiž velmi těžké začít něco, co ještě předtím nikdo nezačal. Hlavně už se všechno začalo, takže musíte vymyslet opravdu buď něco, co je úplně nové, a nebo něco, co lidé potřebují a není tu toho dostatek. Vy sami z normálního života víte, co jako člověk potřebujete. A právě tak vznikají ty nejlepší nápady. Vlastní zkušeností. Pokud jste skupina, nebo chcete založit hudební skupinu, měli byste lidem nabídnout něco, co ještě nikdo předtím nenabídl. Jsou zde totiž ohrané skupiny, které všichni mají rádi, protože zde působí již několik let. Proto byste měli lidem nabídnout něco speciálního, aby vás vůbec poslouchali a aby pak jezdili na vše koncerty.

hudba

Protože jinak nemáte šanci. Můžete jim nabídnou třeba specifický hlas, nebo specifický text, nebo můžete zabrousit do zvuku a nabídnout speciální kytarové efekty Feedbackpedals, je jich opravdu mnoho, stačí jen vědět, co vy sami chcete. Lidé mají rádi totiž něco nového, něco, co tu ještě nebylo, takže byste se měli snažit toho dosáhnout a opravdu jim nabídnout něco, co ještě neměli a co je tak trochu crazy. Chytí se na to jako rybičky a budete mít alespoň minimální šanci, že vám to vydrží. Nesmíte se ale hned vzdát. Začátky jsou nejtěžší.