Zahrajeme si

Vzhledem k tomu, že zdravý pohyb potřebují jak děti, tak jejich rodiče, je Schovávačka na chatě pro začátek dobrou volbou. Hra, u které si protáhnou údy všichni hráči, bez ohledu na věk. Potřeby, které je možné si vyrobit přímo na místě ve formě barevných kartiček, musí být očíslovány. A poschovávány po celé chatě. A pokud je k dispozici zahrada, jako hrací prostor rovněž dobře poslouží. Nejdůležitější pohlednice, na které je napsáno, kde je ukrytý poklad, je rozstříhána rovněž. A hledání jejich částí je hnacím motorem pro všechny hráče. Ten kdo najde kartiček největší množství a rozluští celý obrázek, vyhrává.

Hrajeme si

Stejně tak Překážková dráha je oblíbenou zábavou pro celou rodinu. Ke hře stačí stopky a potřebné překážky, kterých je okolo nás opravdu hodně. Ať už to je švihadlo, přes které musí hráči alespoň desetkrát přeskočit, tak připravená matrace na metání kotrmelců. A to nejen vpřed, ale i vzad. Třikrát vyběhnout schody tam i zpět, podlézt stůl či přeskočit židli jsou další disciplíny, které je potřeba vykonat v časovém limitu. Ten, kdo toho stihne nejvíce se stává vítězem. Hezky lze protáhnout celé tělo i při hře 10 K + 10 P.  Dva soutěžní týmy mezi sebou soupeří, komu se podaří v nejkratším časovém úseku shromáždit věci, které začínají na písmeno K. A druhý tým na písmeno P. Odměna patří tomu, komu se to podaří dříve.

Oslava Dne dětí v zahradě

Dělostřelba je hra, kterou si může celá rodina zahrát na zahradě. Stačí k ní doma vyrobené papírové koule, které lze zhotovit ze starých novin, které je možné jak zmačkat, tak natrhat, namočit do vody a ze vzniklé kaše uplácat potřebné koule. Které se mohou po vysušení obarvit tak, aby každý z hráčů měl kouli barevně odlišenou. A možností, kam je cílit, je nekonečně. Ať už do prázdného kyblíku, stojícího uprostřed zahrady. Se ztíženou možností hodu mezi nohama či při otočení zády. Další možností je házení proti sobě s cílem, aby se v letu srazily. Vyhazovat se rovněž dají do výšky. Ale i do dálky. Pokud si vyberete jako cíl vzrostlý strom, je dobré na něho připevnit terčík. Hlídat je potřeba jediné. Aby koule nepřeletěla plot k sousedům a neposloužila coby hračka jejich pejskovi.