Není vždycky posvícení

Přinejmenším značná část našich dnešních podnikatelů by to ráda dotáhla třeba na úroveň takových soukromníků, jakými byli svého času Ford, Baťa, Kolben a Daněk a podobní. A když na to přijde, šance tu vždycky je. V dnešním světě a při dnešní globální konkurenci je to sice málo pravděpodobné, že by se z nějakého začínajícího drobného podnikatele mohl někdo tak úspěšný, bohatý a vlivný vyvinout, ale co my víme? Možné je všechno.

Jenže když je možné všechno, je možné i to, že se takoví podnikatelé namísto vysněného ohromného bohatství dostanou spíš do ekonomických problémů a dluhů a dost možná i zkrachují. A finanční problémy dnešních soukromníků jsou daleko pravděpodobnější než pohádkové zbohatnutí.

jihoafrické peníze

To by ale nemělo soukromé podnikatele odrazovat. Měli by co nejusilovněji pracovat, rozumně zacházet s tím, co mají, a doufat, že jim bude štěstí přát.

A když jim nepřeje štěstí v podobě dost vysokých zisků? Pak by jim toto mělo přát aspoň při shánění půjček. Protože jenom těmi lze často vyřešit problémy, které mohou kdykoliv na kohokoliv ze soukromníků dolehnout.

eura a karty

Když nejsou peníze vlastní a podnikání se z toho důvodu komplikuje, může to dát půjčka zase do pořádku. Ale tak tomu je jen tehdy, když si podnikatel vezme půjčku, kterou jednak dostane a jednak zvládne splatit. A tou je často nebankovní hypotéka, protože jenom tento typ půjčky od nebankovní společnosti je často tím, co mohou podnikatelé v tísni získat, na co se mohou spolehnout. Protože za takovou hypotéku se musí jenom ručit nemovitostí, a pokud podnikatel nemovitost vhodnou k zastavení má, dostane to, co potřebuje. Peníze, díky nimž přečká těžké časy a vydrží, dokud nebude líp. A kdo ví, zda tím nezíská i naději stát se jednoho dne velkým podnikatelem, kterého bude uznávat celý svět. Jako jsou třeba ti výše zmínění nebo i nezmínění.