Hledáte nájem?


Pronajímání nemovitostí je v posledních letech velice žádané jak ze strany majitelů nemovitostí, tak ze strany lidí, kteří hledají bydlení. Naprostá většina lidí si dnes nemůže dovolit vlastní bydlení a tak jsou otázaní na nájemní bydlení. Jenže ani to není snadné sehnat. Většina pronajímatelů bere nemovitosti jako investiční komoditu a někdo dokonce svoje nemovitosti nepronajímá vůbec. I to způsobuje horší dostupnost bydlení pro ty, kteří hledají střechu nad hlavou protože si vlastní bydlení dovolit nemůžou a hypotéku nedostanou nebo ji nechtějí.

prodaná nemovitost

Když si otevřete inzertní portály s nemovitostmi, v drtivé většině případů uvidíte nabídku realitních kanceláří. Je to proto, že většina lidí chce mít alespoň nějakou jistotu že bude všechno v pořádku a realitní kancelář najde solidního nájemce. To ale taky není záruka kvality ani jistoty. A protože většina bytů a domů je pronajímána přes kanceláře, zaplatíte jejich služby právě vy jako zájemce o uzavření nájemní smlouvy.

Pokud si s kanceláří nebo přímo s majitelem nemovitosti sjednáte schůzku abyste si nemovitost prohlédli, mějte na paměti že si musíte prohlédnout úplně všechno a ptejte se i na zdánlivé hlouposti. Ověřte si na koho je psané inkaso, zda nejsou na nemovitosti nějaké exekuce, nebo jestli byt nebo dům nemá závažné vady, které by bránily užívání. Důležité také je mít informace o sousedech, protože nastěhovat se mezi nesnášenlivá lidi není úplně to co byste chtěli.

klíč k domu

Co vám může usnadnit výběr bytu?
Součástí prezentace nemovitosti od solidních realitních kanceláří bývá virtuální prohlídka https://www.scan360.cz/sluzby/pri-prodeji-nemovitosti/matterport
, prostřednictvím které si můžete prohlédnout nabídku, aniž byste museli jezdit přímo na místo. Pohodlně přes počítač si prohlédnete nemovitost a její okolí a můžete se rozhodnout v pohodí svého domova zda se na byt nebo dům pojedete podívat osobně.