Co jsou to multifunkční tiskárny

Pokud uvažujete o koupi tiskárny, možná budete chtít takovou, která toho bude umět víc než jen tisknout. Koneckonců, právě tento typ nejčastěji najdete v nejrůznějších kancelářích, neboť právě tam jej nejlépe využijí. Běžný laik si neumí příliš představit, co vše multifunkční tiskárny dumtiskaren.cz dnes dokážou. Jistě, již z názvu vyplývá, že mají více funkcí, avšak to, jaké přesně to jsou, může být pro mnoho lidí záhadou. Přitom by je mnohdy sami využili.

multifunkční tiskárna

Tou první, a zdaleka nejsamozřejmější, je samotné tisknutí. To funguje jako u kteréhokoliv jiného typu – připojíte tiskárnu k počítači, zvolíte příslušný soubor a dáte tisk. Následně vám vyjede jeho kopie na papíře. To je koneckonců základem všech tiskáren. Ovšem není to ani zdaleka vše, co umí.

Další užitečnou funkcí je kopírování. Do tiskárny vložíte příslušný papírový dokument, ona jej naskenuje a pak vám jej vytiskne na čistý papír. To je užitečné, pokud potřebujete udělat několik kopií dokumentu, který máte jen v papírové podobě.

malá stolní tiskárna

V neposlední řadě je pak nutné zmínit se i o skenování. I to totiž patří mezi to, co multifunkční tiskárny dokážou. Podobně jako v předchozím případě do ní vložíte papírový dokument, který chcete oskenovat. Tiskárna jej přečte a jeho obraz pošle do počítače. Zde s ním pak můžete pracovat jako s kterýmkoliv jiným textovým či obrázkovým souborem.

Výhodou také je, že tyto tiskárny z valné většiny tisknou i barevně. Není tedy třeba se omezovat pouze na klasické textové černobílé dokumenty. Podobně můžeme pracovat například s obrázky nebo s barevnými letáky. A je jasné, že to se mnoha firmám velmi hodí.

Není tedy divu, že si tento typ získává stále větší oblibu nejen mezi právnickými subjekty, ale i v běžných domácnostech. I tady totiž mohou sloužit například k archivaci starých fotografií a jiných důležitých dokumentů, jejichž originály čas nevyhnutelně znehodnotí. Takto však zůstanou zachovány i pozdějším generacím.